Menu

 Flitrovacie aparáty III

hjg

Flitrovacie aparáty typ III (patent)  


Technológia:

Flitrovacie aparáty sú prídavné aparáty pre vyšívacie stroje, ktoré umožňujú prišívanie flitrov plne automaticky. Flitrovacie aparáty sú inštalované priamo na vyšívacom stroji, ich spustenie je riadené krokovým motorom, posuv flitru taktiež krokovými motormi. Výhodou týchto flitrovacích aparátov je možnosť vyšívať rôzne veľkosti a farby flitrov na jednej ihle bez nutnosti odstrihu nite.

Programovanie:
V prípade programovania flitrov musí byť software vybavený programovacími funkciami vrátane funkcie pre zmenu farby flitru. Data pre stroj musí byť exportované v *.TBF nebo *.TCF formáte. V programe je možné kombinovať všetky použité flitry na jednom aparáte. Stroj zmení pri vyšívaní flitre bez toho aby došlo k odstrihu nite. Flitry je možné skladať i vrstviť na seba.

Podporované typy flitrov:
Sú podporované flitry s priemerom 3 až 9 mm.

Požiadavky na stroj:
Flitrovacie aparáty je možné dnes inštalovať na väčšinu vyšívacích strojov TAJIMA.

Rýchlosť vyšívania:
Flitrovacíie aparáty sú konštruované ako vysokorýchlostné, maximálna rýchlosť vyšívania je 1.000 stehov za minútu.

Veľkosti flitrov:
Flitrovacíe aparáty môžu byť vybavené radou nástavcov a vodičov podľa veľkosti použitého flitru. Pre každý rozmer flitru je nutné použiť správný nástavec a vodič.

 

Špecifikácia

Flitrovací aparát III   Flitrovací aparát III   Ukázka flitrovácí techniky

(1) Až štyri typy flitrov môžu byť inštalované na jednej vyšívacej hlave
Dva odlišné rozmery, tvary a farby flitru môžu byť inštalované na jednom flitrovacom aparáte. Pokiaľ je na hlave vyšívacieho stroja inštalovaná ľavá (posledná ihla) pravá (prvá ihla) flitrovací aparát, môžu byť na jednej výšivke použité až štyri rôzne flitre.

 

 

(2) Detekcia prázdneho kotúča
Pokiaľ dochádzajú flitre na kotúči, vyšívací stroj zastaví a nahlásí chybu. Umožňuje tak obsluhe vyšívacieho stroja na problém rýchlo reagovať.

 

(3) Zdvihanie a Spúšťanie aparátu
Na rozdiel od štandardných flitrovacích aparátov sú tieto poháňané samostatným krokovým motorom. Je teda možné manipulovať s každým aparátom na každej vyšívacej hlave samostatne.

 

(4) Vysokorýchlostné flitrovanie 1.000 flitrov/min. !
Pre štandardný režim flitrovania je možné použiť vysokú rýchlosť až do 1.000 flitrov/min. Pokiaľ vzor obsahuje zmenu prepínania veľkosti flitru, je rýchlosť obmedzená na  800 flitrov/min.

 

(5) Manuálne Zdvihnutie/Spúšťanie aparátu
Na aparáte je umiestnený prepínač umožňujúci obsluhe manuálne zdvihnutie alebo spustenie aparátu pre jednoduchšiu manipuláciu s ihlami a lepší prístup k vodičom nití.

 

(6) Kompaktné a užšie prevedenie
Konštrukcia aparátu je navrhnutá tak, aby mohla byť inštalovaná na širšie spektrum modelov vyšívacích strojov vrátane strojov modelovej rady TFGN s počtom hláv väčším než 50 a nižším rozstupom hláv.

 

Katalogový list Flitr-III (ENG)

 

Vyhľadať

Vyšívací stroje TajimaTAJIMA je Japonský výrobca vyšívacích strojov. Orientuje sa na vyšívacie stroje, software, príslušenstvo a vývoj nových technologií s cielom....

Vyšívací softwérPULSE Microsystems sa zaoberá vývojom software pre strojové vyšívanie a súvisiacich technologií ako je laser, flitrovanie, tamburovanie.…

Laserové stroje SeitSEIT elettronica je svetovým leaderom v oblasti laserových zariadení pre rezanie a gravírovanie textilných materiálov jako aj špeciálnych mostových laserov....

Hore